O Škodě Rapid

ŠKODA AUTO s vervou útočí dalším novým modelem! Pár měsíců po zahájení prodeje moledu Citigo, vozu z kategorie nejmenších vozů, pokračuje automobilka s novým kompaktním modelem ŠkodaRapid.

Škoda Rapid patří do nejmladší modelové řady, která je pro strategii rozvoje a růstu automobilky prioritním zájmem. Na podzim letošního roku (2012) začne tuto novou modelovou řadu Škoda postupně uvádět na Evropské trhy, počínaje modelem Rapid. Rapid argumentuje dostatečným prostorem, novým, výrazným designem, nabídnutým poměrem ceny a užitné hodnoty, bohatou bezpečnostní výbavou a bezpečnostními systémy a v neposlední řade hospodárnými, kultivovanými a ekologickými motory.

 „S tímto modelem stanovujeme nová měřítka v segmentu kompaktních vozů: ŠKODA Rapid je prostorný, elegantní a zároveň dostupný automobil pro celou rodinu. Přesvědčí chytrými řešeními, nejmodernější technikou a vysokou hospodárností. Zkrátka: automobil, umožňující příjemnou, cenově dostupnou a ekologickou mobilitu. Správný vůz ve správnou dobu,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.  

Rapid je logicky doplněný model do stávající modelové palety Škody. Zapadá mezi modely Fabia a Octavie, notuje si tedy v rozsáhlém kompaktním segmentu. Tento segment (segment A) nyní představuje cca 36% světového trhu s automobily. Na modely se stupňovitou zádí, tedy sedan a liftback, pak v této třídě připadá 42%. Odborníci odhadují, že do roku 2020 vzroste celosvětově počet prodaných vozů této kategorie zhruba o polovinu.

ŠKODA Rapid jako první celistvě uvádí nově udaný směr designu

 Jako vůbec první sériový vůz značky byla ŠKODA Rapid kompletně navržena v duchu nově vyvinutého designového jazyka automobilky. „Tento vůz na první pohled reprezentuje jasné stanovisko: jasnost, preciznost, svěžest a emocionálnost,“ zdůrazňuje Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva za oblast Technického vývoje.

Atraktivní celek tvoří dokonalé proporce s jasně a čistě modelovanými plochami s ostře vedenými liniemi. Příď vozu interpretuje typické znaky automobilky ŠKODA. Přední hrana kapoty disponuje logem značky, nově používaným od roku 2011. Chromovaným rámečkem ohraničená maska chladiče je tvořena tradičně vertikálně umístěnými lamelami. Kvarteto předních a mlhových světlometů evokuje tvar čtyřlístku.

Pozornost poutá také čistá boční linie karoserie. Zde vede dlouhý rozvou a silueta podobná vozům typu kupé a přecizní ostrá linie “Tornádo”, oddělující světlo od stínu. Velké páte dveře na zádi nejsou jen funkčním, ale souběžně také designovým prvkem. Nezaměnitelnost modelu ŠKODA Rapid je zajištěna přecizně uspořádanými – pro mladoboleslavské vozy typickými – svítilnami ve tvaru písmene C a nové, výraznější, moderní logo značky.

Nejmladší model Škody argumentuje i při svých kompaktních rozměrech – délkou 4,48 metru a šířkou 1,7 metru – nabízeným prostorem. Chytře navržený kompaktní vůz nabízí místo až pěti cestujícím a jejich zavazadlům. Rapid nabízí spoustu chytrých řešení s vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty a rozsáhlou bezpečnostní výbavu. Nabídka pohonných jednotek pro nový kompaktní model disponuje pěti variantami zážehových (benzinových) motorů a dvojicí vznětových (naftových) agregátů.

Nejmladší modelová řada ŠKODA AUTO přesvědčí při kompaktních rozměrech (délka 4,48 metru, šířka 1,7 metru) svou nabídkou prostoru. Chytře navržený kompaktní vůz nabízí místo pro pět cestujících a jejich zavazadla. Samozřejmostí u české značky jsou další chytrá řešení, vynikající poměr ceny a užitné hodnoty a rozsáhlá bezpečnostní výbava. Nabídka pohonných jednotek pro nový kompaktní model se skládá z pětice benzinových motorů a dvojice vznětových agregátů.

Za hlavní cílovou skupinu pro model Rapid považuje ŠKODA AUTO zejména rodiny, které hledají prostorný vůz za dostupnou cenu v obvyklé kvalitě české značky.